joi, 1 noiembrie 2012

Cupa Romaniei

REZULTATE DIN CUPA ROMANIEI
Aseara s-a jucat o noua serie de partide din cadrul cupei Romaniei la fotbal. Steaua a fost eliminata de o echipa de pe locul 8.....

Dupa  o noua serie de partide jucate aseara in Cupa Romaniei s-au calificat urmatoarele echipe:
CFR Cluj, Ceahlaul si Concordia Chiajna.
Dupa o prestatie foarte slaba a campioanei, impotriva unei echipede divizia B, CFR reuseste sa se califice cu doua goluri date cu capul in urma adoua cornere. Echipa din Botosani a aratat ca nu a fost doar o intamplare atunci cand a
eliminato pe FC Vaslui.
Ceahlaul a transat calificarea in primele 10 minute a reprizei secunde cand a inscris de doua ori. Echipa din Medias a jucat cu mai multe rezerve pastrandusi titularii pentru campionat unde se lupta pentru evitarea retrogradarii.
Concordia Chiajna a demonstrat inca o data ca este o echipa cu un mare potential eliminand Steaua echipa considerata cea mai buna din campionatul romanesc. Partida sa terminat 0-0 dupa 120 de minute de joc cu ocazii si ratari de ambele parti. La loviturile de departajare Tanase a ratat ultimul penalty la scorul de 3-3 in prealabil mai ratasera cate un jucator de ambele parti.
Ultima partida din aceasta runda se va juca in aceasta seara intre Pandurii si Dinamo.