joi, 8 noiembrie 2012

Rezultate ,comentarii C.L.

Rezultate nebune in C.L
Aseara o noua runda de partide in C.L. cu rezultate bomba,la care nimeni nu se astepta, Barcelona fiind invinsa iar Bayern o distruge pe Lille intr-un meci in care echipa din Franta nu a contat gazdele reusind sa inscrie de sase ori, Chelsea duppa un meci in care nu a aratat nimic reuseste sa castige cu 3-2 in minutul 94.

Aseara o noua serie de partide nebune, in care echipele favorite nu au reusit sa se impuna.
In grupa G, Barcelona a intalnit in deplasare formatia Celtic intr-o partida nebuna in care echipa gazda nu afacut decat sa se apere si sa faca contraatacuri rapide. Tactica celor de la Celtic a dat roade reusind sa inscrie de doua ori si sa apere rezultatul pana in final. Tactica folosita de cei de la Celtic era singura care putea sa dea satisfactie datorita diferentei de valoare dintre cele doua echipe.  In aceasta partida Barcelona a avut nu mai putin de 955 de pase in timp ce Celtic doar166 iar posesia a fost de 11 la suta pentru Celtic si de 89 la suta pentru Barcelona.
 S.Moscova  -3p
In grupa E s-a disputat poate cel mai interesant meci din aceasta runda s-au cel putin asa a fost considerat echipa lui M.Lucescu intalnind in deplasare formatia Chelsea Londra.
partida a fost echilibrata, achelsea s-a impus cu scorul de 3-2 printr-un gol dat in minutul 94.

4.Nordsjaelland 1p

In grupa F, bayern confirma inceputul bun din acest inceput de campionat spulberando pe Lille cu un incredibil 6-1.
Bayern-Lille         6-1
In grupa H singura echipa din Romania care joaca in C. L. a pierdut acasa in fata mai binei cotate echipe din Turcia: Galatasaray. Intr-o partida slaba din punct de vedere tactic CFR-ul n-a facut altceva decat sa se apere si sa incerce pe cartea contraatacului dar aceasta tactica folosita nu i-a reusit echipa din Turcia reusind sa se apere exact si sa supuna CFR-ul la o presiune continua obligandui sa greseasca inclusiv pe faza de contraatac.