vineri, 2 noiembrie 2012

Cupa Romaniei ultimile stiri

MarketOnline                Cupa Romaniei-ultimile stiri
Ieri seara s-au jucat ultimile partide din Cupa Romaniei in care Dinamo a intalnit formatia Pandurii iar Otelul ajucat impotriva celor de la Braila. Rezultatele celor doua partide...

Otelul Galati a jucat impotriva celor de la Braila o formatie de liga a2-a pe care a invinso clar cu scorul de 3-0.
Aseara pe prima pagina a tuturor ziarelor a  stat dezbaterea cu privire  la partida dintre Pandurii si Dinamo o partida care putea sa duca la demiterea antrenorului de la Dinamo.
Dupa o partida stearsa din punct de vedere calitativ facuta de jucatorii ambelor formatii cu multe greseli de ambele parti Dinamo reuseste sa se impuna cu scorul de 2-1 prin golurile marcate de Alexe si Mamele autogol la o faza in minutul 92. Pandurii a egalat prin Lemnaru in repriza secunda inscriind cu capul dintr-o centrare.
Dinamo si Otelul s-au calificat mai departe in cupa . Marea ssurpriza a acestei runde a fost eliminarea din competitie a celei mai mari favorite: Steaua.